Titulní obrázek

Na nové Volvo XC90 si počkáme dva roky

Nové luxusní SUV švédské automobilky Volvo bude prvním vozem značky postaveným na modulární platformě SPA. Následně by ji měli dostat i nástupci řad S60 a S80, kombi V70 a menšího SUV XC60.

Sedmimístný vůz nabídne pod kapotami novou generaci čtyřválců řady VEA (Volvo Environmental Architecture) v benzinových i naftových variantách. Prozatím je v plánu s mohutnou retro maskou chladiče ve stylu luxusní limuzíny Concept Universe z loňského autosalonu v Šanghaji. Praktičnost předchůdce zůstane zachována, ovšem luxus v kabině se prý razantně zvedne. A nebude chybět ani plug-in hybrid, jehož „hardware“ vyvíjejí Švédové ve spolupráci se Siemensem.

V této oblasti jsou již ve svých modelech poměrně daleko. Menší rival Audi Q3 se objeví pouze tehdy, když Volvo najde partnera pro vývoj nebo rovnou poskytnutí platformy. Nedávno představený model V40 má totiž vnitřek ještě od Fordu a s těmi jaksi již nelze dále počítat, budou využity maximálně pro XC40. Konkurent pro Q3 je tak zatím v oblasti plánů. 

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

Volvo dokonce zřídilo celé oddělení, které se věnuje nalezení vhodné automobilky pro spolupráci. Vývoj vlastní podlahové plošiny by byl dnes zkrátka příliš drahý. Na jednáních se tak pilně pracuje. Pokud bude ten správný partner do dvanácti měsíců nalezen, nového modelu se dočkáme v polovině této dekády.