Titulní obrázek

Volvo XC60 se představí v novém kabátě

Švédská automobilka Volvo oznámila, že zmodernizuje model SUV XC60. Jaké budou novinky a na co se můžeme těšit?

Automobilka Volvo v současnosti v Číně testuje modernizované verze svých aut. Krátce po prototypu faceliftovaného sedanu S80 byl na zdejších silnicích zachycen i prototyp modernizovaného SUV XC60. Karoserie XC60 se dočká úprav především na přídi. Nové hlavní světlomety už nebudou rozděleny do dvou částí, přepracována bude i kapota a přední nárazník. Na zádi tak výrazné změny nebudou.

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

Jiný tvar však budou mít koncovky výfuku, mezi poznávací značkou a nápisem Volvo na víku zavazadelníku se pak objeví chromovaný pás. Také kabina XC60 se dočká úprav. Tou nejvýraznější bude přepracovaná přístrojová kaplička s centrálně umístěným rychloměrem. Tím se vůz přiblíží loni představenému hatchbacku V40. Nabídka motorů modernizovaného XC60 zůstává záhadou.

Očekávat ale můžeme lehké navýšení výkonu nebo snížení spotřeby paliva. Díky tomu, že zachycený automobil není nijak kamuflován, je patrné, že je premiéra faceliftovaného XC60 blízko. Automobil by se mohl představit v první polovině letošního roku, možností je premiéra na březnovém ženevském autosalonu, nebo na dubnové šanghajské autoshow.