Titulní obrázek

Volvo chce rozšířit výrobu automobilů v Severní Americe

Automobilka Volvo se rozhodla pro výrobu automobilů v Severní Americe. A právě z tohoto důvodu začala vyhledávat partnera, který by mu v plánu pomohl. Spolupráci chtějí najít v pěti až šesti letech. Podle dostupných informací by Volvo výstavbu nové továrny samo nezvládlo.

Proto nyní společnost vyhledává budoucího partnera. Ideální partnerství by bylo s takovou automobilkou, která by souhlasila se sdílením nákladů na vývoj menších aut. Volvo jedná s několika automobilovými výrobci, dosud však nesdělili, o které se jedná. Prozatím víme, že jedním z nich je italský Fiat. Výhodou Fiatu je to, že díky podílu v americkém Chrysleru provozuje v Severní Americe několik továren. Šéf Fiatu Sergio Marchionne navíc v květnu uvedl, že italská automobilka je otevřena dalším partnerstvím, které by snížily její náklady a rozšířily její modelovou nabídku.

Povinné ručení online: neobíhejte pojišťovny a nezvěte si domů pojišťovací poradce? Využijte sjednání povinného ručení online přes internet. Ušetříte drahocenný čas, v kalkulátoru pojištění naleznete optimální sazbu pro vaše vozidlo a navíc výrazně ušetříte.

Naposledy Fiat začal spolupracovat s Mazdou. Spojené státy jsou zemí, kde Volvo prodá nejvíce aut, přesto zde zaznamenalo ztrátu. V problémové Evropě je automobilka naopak zisková. Volvo je v současné době vlastněno čínským Zhejiang Geely. V nejlidnatější zemi světa chce Volvo stavět levné vozidlo, kterým pravděpodobně bude malé SUV. První čínská továrna Volva – ve městě Čcheng-tu – má zahájit výrobu v druhé polovině roku 2013. Švédský výrobce chce do roku 2020 zvýšit své prodeje na 800.000 aut ročně. V loňském roce Volvo prodalo 449.255 vozů.