Titulní obrázek

Volvo V40 R-Design

Švédská automobilka Volvo odhalila na pařížském salonu několik novinek. S novým hatchbackem V40 tak můžete mít i sportovní paket R-Design. A jak se liší od sériového modelu?

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

Na autosalonu v Paříži se kromě jiného představil i sportovně vypadající Volvo V40 R-Design. Designem se přibližuje k S60 Polestar, ale nenechte se zmást. Od sériového modelu se kromě o 10 mm sníženého podvozku odlišuje jen vizuálně.

Nejvýraznějším poznávacím znamením bude unikátní lak Rebel Blue, jiný nárazník, do kterého byly integrovány světla pro denní svícení a zadní partie s difuzorem. Podrobnému zkoumání neujdou ani nové sedmnáctky, případně příplatkové osmnáctky.

V interiéru je kromě sedadel s logem R-Design nový volant, pedály a unikátní hliníkové dekory. Při starém zůstává bezpečnostní výbava, kterou se Volvo tradičně pyšní, pořád je tu spousta airbagů, včetně toho pro chodce, a armáda asistentů.

Řazení si užijete i s voličem automatické převodovky. Paleta motorů zůstává nezměněna, jako u standardního Volva V40 je základem naftový D2 s výkonem 115 koní, vrcholem nabídky zůstává zážehový pětiválec T5 s výkonem 254 koní.