Titulní obrázek

Konec modelu Volvo C30

Švédský výrobce Volvo oznámil špatnou zprávu. Výroba modelu C30 končí. Na jeho místo se prozatím postaví Volvo V40.

Pokud si děláte zálusk na švédský hatchback, měli byste po něm sáhnout co nejdříve. Jeho čas se po šesti letech naplnil a než dorazí jeho právoplatný nástupce, budou si muset zákazníci vystačit s pětidveřovým Volvem V40.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Malý hatchback měl švédské automobilce přilákat trochu mladší zákazníky a ukousnout trochu z koláče stylového Mini nebo oblíbeného BMW 1. A to se prý podařilo, i když asi ne tak, jak si automobilka plánovala. Za rok se prodalo v průměru jen 4500 aut.

S fanoušky se chce C30 rozloučit stylově, limitovanou edicí Polestar. Samozřejmostí bude efektní lakování, na které jsme už u Volva zvyklí, a sportovní bodykit. Pohánět ho bude foukaný pětiválec o výkonu 250 koní. Nic z toho nás v Evropě ale nemusí zajímat, limitovanou edici v počtu 250 kusů si užijí výhradně v USA. Na starém kontinentě se budeme muset spokojit s doprodejem skladových vozů. Dá se ale předpokládat, že budou v prodeji za lepší cenu, než za 488 000 Kč, za kolik můžete C30 koupit dnes.