Titulní obrázek

Volvo vyvinulo novou nabíječku elektromobilů

Automobilka Volvo vyvinula novou nabíječku. Ta nabije elektromobil na plnou kapacitu jen za jeden a půl hodiny.

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

Problémem elektromobilů je kromě velmi omezeného dojezdu i doba jejich nabíjení. U klasické zásuvky si počkáte klidně 10 hodin, takže se z běžné cesty mezi dvěma největšími městy Česka stane výlet na dva dny.

Volvo proto vyvinulo novou nabíječku, která by měla dobíjení zkrátit na pouhých třicet minut pro částečné nabití, které stačí na ujetí 80 km, a k plnému dobití vám stačí jeden a půl hodiny. Jenže ani zde nejde o "běžnou" nabíječku, pro rychlé dobití potřebujete třífázový proud a 400 V. S běžnou zásuvkou si počkáte obligátních 8 - 10 hodin.

Takže v čem je ten rozdíl oproti takovému Peugeotu iOn, který se dokáže na 80% kapacitu nabít za 15 minut a k plnému dobití potřebuje 30 minut? Volvo má nabíječku zabudovanou přímo ve voze, takže ho jen stačí připojit k třífázovému zdroji, zatímco u ostatních elektromobilů potřebujete dobíjecí stanici.