Titulní obrázek

Konec modelu Volvo XC90?

Informace o ukončení produkce populárního SUV Volvo XC90 nejsou pravdivé. Z trhu nezmizí. Ovšem automobilka jej nyní nahradí novou generací, která se představí v roce 2014. Vozy se však pro svou oblíbenost budou i nadále vyrábět v Číně.

Automobilka Volvo udělala s modelem XC90 velmi dobrý tah. Ačkoli se prodává už opravdu hodně dlouho a vlastně jen prochází neustálými drobnými facelifty, zákazníci ho berou všemi deseti. Ani se nedivíme, že Volvo nepospíchá s novou generací, kterou podle všeho uvidíme až v roce 2014.

Povinné ručení 2012: V letošním roce se ceny povinného ručení dostaly vlivem konkurence na historická minima. Máte-li starší smlouvu, porovnejte si vaši platbu s některou online kalkulaček povinného ručení.

Pak ale zřejmě současné Volvo XC90 neskončí v propadlišti dějin. Jeho výroba se asi přesune do Číny, kde partnerská značka Geely plánuje rozjet vlastní montáž. Zatím není jasné, zda použije jen platformu, anebo jednoduše přelepí znak na kapotě.

Poslední zprávy se ale přiklánějí spíše k té druhé možnosti a Geely tak s Volvem XC90 rozjede v Číně byznys v prestižním segmentu trhu. Nepočítejte ale s tím, že se bude staré auto vozit do Evropy. Tady si budete muset koupit novou generaci Volva XC90.