Titulní obrázek

Nová zbaň Volva? Hybridní supermini!

Automobilka Volvo má v rukávu další eso - hybridní supermini. Zatím je vše ve fázi jednání. Švédský výrobce nejdříve musí najít partnera, který poskytne podvozkovou platformu.

Prodeje aut v segmentu B stoupají, řada lidí se přesouvá z velkých aut do těch menších a do toho je tu úspěch hybridního Volva V60 Plug-In Hybrid. Automobilka nestíhá i přes vysokou cenu uspokojit vzrůstající poptávku po hybridním kombíku, ale zároveň cítí velký potenciál v jiných segmentech.

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

Jako ideální produkt vidí Švédové malé supermini s hybridním pohonem. Pokud by ho však měli od základů vymýšlet sami, ani by se do něho nepouštěli. Vývoj další platformy si teď automobilka automobilka nemůže dovolit, a to jak z finančních, tak i časových důvodů. Volvo má dost práce s vývojem vlastní modulární platformy, na které bude stát v roce 2015 nové Volvo XC90.

Automobilka proto hledá partnera, který by se o svou platformu podělil, stejně tak i o elektrický nebo hybridní pohon. Všechno je momentálně ve fázi jednání, ale podle Volva je dohoda více než reálná, každý se teď snaží o minimalizaci nákladů a sdílení platformy může být jedna z forem. Uvidíme, jaký partner to nakonec bude.