Titulní obrázek

Volvo chce snížit výrobu a následně začít propouštět!

Člen odborového svazu IG Metall ze švédského závodu Torslanda Michael Blohm oznámil, že Volvo plánuje snížit výrobu a postupně začít propouštět některé zaměstance.

Volvo vlastní čínská společnosti Zhejiang Geely. Vedení plánuje jít dolů z 57 aut za hodinu na 52 nebo 50. Což znamená, že 200 až 300 zaměstnancům továrny nebude prodloužena pracovní smlouva. V závodě pracuje celkem 2000 osob. Mluvčí Volva odmítl zprávu komentovat. Uvedl pouze, že firma příští týden zveřejní výsledky hospodaření za první pololetí.

Podle údajů od průmyslové skupiny Bil Sweden prodej Volva ve Švédsku za leden až červenec klesl meziročně o deset procent. Údaje od evropské automobilové skupiny ACEA zase ukázaly, že v Evropské unii se prodej automobilky za pololetí snížil o devět procent.

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

Největším samostatným trhem pro automobilku jsou Spojené státy, následují Švédsko a Čína. Automobilka již dříve oznámila, že chce do roku 2020 zvýšit prodej aut na 800.000 z nynějších 400.000. Prodej v Číně má ve stejné době vzrůst na 200.000 z 47.000 v roce 2011. Čínská Geely koupila Volvo v roce 2010 od americké Ford Motor za 1,8 miliardy USD (35,8 miliardy Kč).